Udruga «CRO ART PHOTO CLUB», je udruga građana. Svojom djelatnošću i radom podstiče članstvo udruge na bavljenje fotografijom, filmsko i video stvaralaštvom. Osnovana je 5. listopada 2005. godine.

Ciljevi su Udruge da na području svog djelovanja:

• Potiče i promiče svekoliku djelatnost foto, kino i video kulture;
  • Organizira i provodi programe odgoja, obrazovanja i osposobljavanja mladih i odraslih na stjecanje znanja i vještina u foto, kino i video tehnikama;
  • Organizira stručni rad i skrbi o osposobljavanju članova u području fotografije, videa i filma;
  • Organizira i promiče oblike stvaralaštva u oblasti fotografije, videa i filma;
  • Organizira i provodi izložbe za upoznavanje članova sa poviješću foto, kino i video opreme.

Predsjednik kluba:
Luka Marotti
Dopredsjednica kluba:
Nikica Badrov
Tajnica kluba:
Zdenka Reščić
Članovi izvršnog odbora kluba:
Andrea Solar i Goran Vogrin.

POSTANITE ČLAN CRO ART PHOTO KLUBA

• Upišite početni, napredni tečaj ili usavršavanje u foto struci
  • Foto radionice pod vodstvom umjetnika fotografije
  • Fotografija: analogna - digitalna - stare tehnike
  • Posebne pogodnosti za članove kluba
  • Mogućnost samostalnog korištenja CB laboratorija

CRO ART PHOTO CLUB ČLANSTVO

1. ČLANSTVOM U KLUBU OSTVARUJETE SLIJEDEĆE POGODNOSTI:

• Ostvarujete popust od 25 % pri izradi fotografija u poslovnici Foto Badrova - Gajeva 25, a za izradu fotografija i povećanja za pozivne i klupske izložbe 40 % popusta što tada isključuje povrat kotizacije od strane kluba.
  • Ostvarujete popust od 10 % pri kupnji CB materijala i kemije
  • Ostvarujete popust od 20 % pri uslugama uokvirivanja, kaširanja i plastificiranja fotografija
  • Članovi kluba ostvaruju pravo na samostalno korištenje CB laboratorija po klupskoj cijeni
  • Članovi kluba imaju pravo na konzumaciju pića po klupskim cijenama u prostorijama kluba uz predočenje iskaznice
  • Članovi kluba imaju pravo sudjelovanja na klupskim foto natječajima te izlaganje svojih fotografija u prostorijama kluba
  • Članovi kuba redovito će biti obavještavani o događajima u klubu ( izložbe, predavanja i sl.)

Član kluba ostvaruje svoja prava isključivo predočenjem klupske iskaznice. Iskaznica nije prenosiva na drugu osobu. Članarina se uplaćuje za razdoblje od godinu dana i iznosi 200,00 kn, a za mlađe članove (do 21 godine) 100,00 kn.

Informacije na: fotoklub@badrov.hr ili na telefon 01/48 10 476, Zagreb, Gajeva 25

Pristupnicu za klub u Word formatu možete preuzeti ovdje. Prijavnicu molimo popunjavati čitko, štampanim slovima ili na osobnom računalu. Popunjenu prijavnicu sa kopijom uplatnice i fotografijom pošaljite na adresu kluba.

Cro Art Photo Klub nalazi se u samom centru Zagreba, u Gajevoj ulici 25. U ugodnom ambijentu u prizemlju nalazi se veliki izložbeni prostor u kojem se redovno održavaju izložbe, predavanja, projekcije, koncerti, plesne večeri i sve ostalo vezano uz djelatnosti Kluba. U sklopu izložbenog prostora nalazi se i caffe bar samo za članove kluba. U podrumu kluba članovima kluba na raspolaganju je odlično opremljen laboratorij za razvijanje i izradu CB fotografija. Na katu je kompletno opremljena učionica u kojoj se održavaju tečajevi fotografije u organizaciji Kluba. Učionica je opremljena računalima, audio i video uređajima te ostalom opremom potrebnom za izvođenje nastave.

NAGRADA CRO ART PHOTO CLUB-a

Na dan sv. Lucije 13. 12. 2009. prvi put je dodijeljena nagrada Cro Art Photo Club-a. Nagrada je dodijeljena za cjelokupni rad i promociju kluba tijekom protekle četiri godine tj. od osnutka kluba, a ovogodišnja nagrada dodijeljena je predsjedniku kluba Luki Marottiju. O dobitniku nagrade odlučio je žiri u sastavu: Edda Dubravec, Marija Tonković, Branka Hlevnjak i Josip Klarica.
Na skupštini kluba 26. 01. 2010. odlučeno je da se nagrada Cro Art Photo Club-a dodjeljuje svake godine na Dan kluba.

Kriteriji za dobivanje nagrade su:

• Uspješnost izlaganja
    Broj samostalnih izložbi
  • Značajnost izložbi
  • Doprinos pri promociji Cro Art Photo Club-a
  • Rad u klubu

Pozivamo članove kluba da do 15. 11. dostave svoje podatke o uspješnosti ili nominaciju za nekog drugog člana, kako bi žiri mogao odlučiti o dobitniku. Članovi žirija bit će naknadno objavljeni.
Na skupštini je predloženo da se ove godine po prvi puta dodijeli i nagrada Cro Art Photo club-a za izuzetan doprinos i značaj Hrvatskoj fotografiji bez obzira na pripadnost klubu, a kriteriji će biti objavljeni nakon slijedeće skupštine na kojoj će ta točka biti glavna točka dnevnog reda.

Više